Deconectări de lumină, programate pentru 12 august

Deconectări de lumină, programate pentru 12 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 12 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 75, 75Q,V, 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, șos.Balcani 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Codrilor 8-10, Ion Buzdugan 4-24, Mușatinilor 1-29 - în intervalul de timp între 11:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str-la 4, 5 Balcani - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Centru:


str.Columna 114-138, 121-133, M.Cibotari 26-28, 57-61, Mitr.Bănulescu Bodoni 47-53, 999, 9004, Mitr.Dosoftei 100-110, Sfatul Țării 30, Tricolorului 30-42, 35-39 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Ciocana Veche, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Fîntîna lui Radu, Fîntînilor, Greaca, Ion Vatamanu, Lidia Istrati, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mircea cel Bătrîn, Nucarilor, Pădurilor, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str. 8 Martie 37-115, 38-120, A.Lupan 1-17, V.Badiu 21-31, 38-70, 999, Călușari 10-48, 13-17, 35-41, 65, C.Brîncoveanu 32-36, 37-45, Constructurilor 8-76, 35-147, Criuleni 1-63, 2-58, Criuleni str-la 8-58, 13-63, Doina 53-113, 54-82, Doinea și Ion Aldea-Teodorivici 11/2, Grădinarilor 1-21, 2-18, Liviu Damian 1-57, 2-58, Liviu Damian str-la 19, Montană 10-34, 11-23, Pitulicii 15-29, Podgorenilor 5, 14-36, 17-97, 88-126, Poștei 35-53, 78-100, Putnei 8-24, 11-25, Solidarității 1-19, 2-20, E.Teodoroiu 5-11, V.Crăsescu 1-51, 2-46, V.Crăsescu str-la 1-53, 2-50, V.Comarov 3-15, 16-18, V.Comarov str-la 10, 18 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru reparația parții constructive PT242 ID 04/6kV 1,2T


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Calfa - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Gura Bîcului: str.Dnestrovscaea, Gura Bîcului, Izvoare, Mihai Eminescu, Tineretului, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Puhăceni: str.Ogorodnaea, Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


9. Basarabeasca:


or.Basarabeasca: str. 1 Mai JD, 1 Mai str-la JD, 24 August, Alexandr Puşkin str-la JD, Basarabia str-la JD, Budionnîi JD, Comsomoliscaea, Crasnoarmeiscaea JD, Depoului str-la JD, Drujba JD, Matrosov, Mira JD, Molodejnaea JD, N.Krupskaea str-la, Nicolai Cernîşevski JD, Nicolai Gogol, Privogzalinaea JD, Puteiskaea JD, Raketnaea JD, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Stepnaea JD, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, Vladimir Maiacovski JD, Voczalinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Basarabeasca: str-la 1 Mai JD, 24 August, Alexandr Puşkin str-la JD, Basarabia str-la JD, Budionnîi JD, Comsomoliscaea, Crasnoarmeiscaea JD, Depoului str-la JD, Drujba JD, Karl Marx, Matrosov, Mira JD, Molodejnaea JD, N.Krupskaea str-la, Nicolai Cernîşevski JD, Nicolai Gogol JD, Privogzalinaea JD, Puteiskaea JD, Raketnaea, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Sovhoznaea, Stepnaea, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, Vladimir Maiacovski JD, Voczalinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


10. Cahul:


or.Cahul: str.Alexei Şciusev, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Seliviorstov Fiodor, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Cantemir:


s.Lingura, s.Tartaul - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Fontannaea, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Pobeda, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Vulcănești: str. 25 let Moldavii, Ciapaeva, Ivan Turghenev, Lenin, Sov.Armii, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Vulcănești: str.Molodejnaea, Nicutova, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cazaclia: str.Dimitrova, Crupscaea 7 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


13. Călăraşi:


s.Horodiște - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vălcineț: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Codrilor, Decebal, Dragoş Vodă, s.Vălcineţ, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Volcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Căuşeni:


or.Cășeni: str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Ion Soltîs, Miron Costin, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Constantinovca - parțial, în intervalul de timp între 15:15 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Grădiniţa: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Gradinita, Serghei Lazo, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Hagimus: str.Alexandru cel Bun, Căile Ferate, Cuza-Vodă, Dacial, Decebal, Dimitrie Cantemir, Hagimus, Ilie Sajin, Livezilor, Ion Creangă, Vasile Alecsandri, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Larga - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Leuntea - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


15. Cimişlia:


or.Cimișlia: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Moldova, Nicolae Iorga, Patria, Patria str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


16. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Micleşti, s.Steţcani - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Hînceşti:


or.Hînceşti: str. 31 August 1989, Cireşelor, Drumul Naţional, Gheorghe Coşbuc, Lăcrimioarelor, Leovscaea, Mihalcea Hîncu, Nucilor, Octeabriscaea, Pomicultorilor, Romaniţelor, Soarelui, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


or.Hîncești: str.Alba Iulia, Dacia, Floare, Florilor, Mioriţa, Victoriei, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ialoveni:


s.Bardar - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pojăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


19. Leova:


s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


20. Nisporeni:


s.Bălănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Orhei:


s.Neculăieuca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Alexandru Plămădeală, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Stamati, Dacia, Dimitrie Cantemir, Fîntînilor, Gheorghe Asachi, Hodolina, Luceafărul, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Nucarilor, Petru Rareş, Pionerilor, Peresecina, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Străşeni:


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Ştefan Vodă:


s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cioburciu: str.Chirov, Cioburciu, Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Crocmaz, s.Olănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ermoclia: str.Guseva, Iurie Gagarin, Molodejnaea, Ermoclia, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ştefăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Talmaza: str. 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, Talmaza, Vasile Alecsandri, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


24. Teleneşti:


s.Scorțeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load